Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/lomil4/domains/warsztat.wloclawek.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Co każdy kierowca powinien wiedzieć o oleju silnikowym

Możemy nie wiedzieć, jak wymienić klocki hamulcowe, a nawet, jak zmienić koło w samochodzie, ale prawie wszyscy kierowcy wiedzą, jak wlać olej do swojego samochodu. Po prostu trzeba odkręcić zakrętkę i wlać trochę? Cóż, nie do końca tak jest. W celu ochrony silnika przed przedwczesnym zużyciem, należy użyć zalecanego oleju silnikowego.
 


Aby dowiedzieć się, co trzeba wlać w ramach uzupełniania lub wymiany oleju silnikowego, po prostu należy sprawdzić co pisze w instrukcji obsługi twojego samochodu. W większości przypadków będzie trzeba użyć syntetycznych lub konwencjonalnych produktów. Produkty syntetyczne są na ogół potrzebne pojazdom o wysokiej wydajności, natomiast oleje konwencjonalne oferują wystarczającą ochronę przed nagrzewaniem dla większości innych samochodów. Istnieją również syntetyczne mieszanki do pojazdów, które przyjmują duże obciążenia, takie jak samochody ciężarowe, dostawcze i SUV-wy.

Co z lepkością?

Jeśli zastosujesz instrukcję obsługi samochodu – powinno w niej być określone, iż należy użyć określonej klasy lepkości oleju. Ponieważ różne silniki pracują w różnych temperaturach, zatem wymagane są różne klasy lepkości oleju, aby zapobiec ich przegrzaniu. Ich lepkość i przydatność jest określana przez szereg liczb. Zmierzone przez Society of Automotive Engineering, numery wskazują grubość płynu podczas testów na ciepło i zimno. Dla 5W-30, pierwszy numer (5) ma grubość Oil, gdy silnik jest zimny, a druga liczba (30) jest jego lepkość gorąco. Ponieważ cieńsze stopnie umieścić mniejsze obciążenie silnika, są one korzystne, gdy ciepło nie jest problem. Odwrotnie, grubsze płynu zapewnia bardzo potrzebne zabezpieczenia, gdy temperatura wzrośnie. Jako takie, klasa musisz zależy od tego jak gorący silnik pracuje.

Czy to naprawdę takie ważne?

Tak, to jest naprawdę ważne! Użycie niewłaściwego typu, a nawet klasy, produktu może spowodować trwałe uszkodzenia ważnych części silnika. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś właścicielem pojazdu, który wymaga syntetycznych olejów silnikowych, ale błędnie używa konwencjonalnego. Naturalny olej silnikowy będzie źle się sprawdzać w ekstremalnych temperaturach, co powoduje niewystarczające smarowanie. Kiedy smarowanie jest niewystarczające, tarcie między ruchomymi częściami silnika może łatwo spowodować poważne, a nawet nieodwracalne uszkodzenia. Wielu kierowców naraża się na niesprawność silnika, ponieważ używa niewłaściwych płynów.

Anulowanie gwarancji

Nawet jeśli pojazd jest jeszcze na gwarancji, szkody, które wystąpią ponieważ użyłeś złego oleju silnikowego mogą nie być pokryte. Możliwa jest również utrata gwarancji w przypadku korzystania z płynu, który jest zbyt lepki lub ma zbyt małą lepkość. Są nawet przypadki, gdy producenci samochodów odmówili pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń, gdyż przypisuje je skorzystaniu z niezatwierdzonego przez ich specjalistów oleju. Aby uniknąć tego nieprzyjemnego scenariusza, upewnij się, że zawsze używasz płynu, który został zatwierdzony przez Automotive Petroleum Institute (API). Można się tego dowiedzieć poprzez logo, które pojawia się zawsze na etykietach zatwierdzonych produktów. Jak dobrze dobrane oleje silnikowe mogą utrzymać samochód w pełnej sprawności przez długie lata.

Nowe ogłoszenia z mniejscowości Włocławka i okolic

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
( / Samochody osobowe)

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
03-28-2015

Audi 80
( / Samochody osobowe)

Audi 80
03-28-2015

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
( / Samochody osobowe)

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
03-28-2015
Mechanik we Włocławku