Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/lomil4/domains/warsztat.wloclawek.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Samochody, komputery i bezpieczeństwo

Istnieje wiele doniesień w mediach o coraz częstszym korzystaniu z komputerów w samochodach przez hakerów. Niebojącym jest, iż wielu hakerów zyskuje dostęp do komputerów znajdujących się w obecnej generacji pojazdów i tym samym przejmuje kontrolę nad otwieraniem drzwi i zamków, a nawet zatrzymywania silnika. Producenci samochodów zostali oskarżeni przez ekspertów komputerowych, że nie zdają sobie sprawy z luk w ich systemach. Jednak tendencyjnie jest wykorzystywanych coraz więcej komputerów, nawet celem całkowitej kontroli samochodów. To musi stanowić rzeczywiste ryzyko ze strony przyszłych hakerów mogących spowodować chaos komunikacyjny, co będzie prowadzić do wielu wypadków, urazów i zgonów.
 


Samochody z trybem samosterującym są testowane obecnie w Anglii w dwóch miastach: w Bristolu i Milton Keynes. Koncepcja miasta, w którym każdy pojazd jest sterowany komputerowo i całkowicie wolny od wypadków jest atrakcyjna. Korzystanie z telefonów komórkowych nie będzie już musiało być zakazane, a nawet pasy może stać się zbędne. Wszyscy pasażerowie będą wolne czytać gazety, oglądać telewizję lub surfować po internecie w trakcie jazdy. Jednak komputery w samochodach już powodują problemy i należy podejrzewać, że wiele innowacji, które zostały teraz wprowadzone, będzie sprawiać jeszcze większe kłopoty.

Samochody były całkowicie zadowalające, zanim wprowadzone do nich zostały jakiekolwiek z komputerów. W krajach Trzeciego Świata, przydrożni mechanicy byli w stanie dokonać naprawy na miejscu i utrzymać flotę transportową w dobrej kondycji. Większość części mechanicznych mogło być naprawianych na miejscu, ale nie jest to możliwe w przypadku części komputera. Przy obecnej generacji samochodów, to, co może zrobić przydrożny mechanik zostało poważnie ograniczone, a problemy z komputerem muszą być rozwiązywane przez specjalistyczne warsztaty w kilku większych miastach. Prowadzi to do poważnych opóźnień i utraty środka transportu również wśród osób, którzy są bardzo oddaleni od miejsca pracy.

Konieczne jest kontynuowanie wysiłków w celu zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Komputerowe sterowanie pojazdów może wpłynąć na utrzymanie bezpieczeństwa poprzez utrzymywanie ograniczeń prędkości, przestrzeganie przepisów ruchu z perfekcyjną, wszechstronną wiedzę o innych użytkownikach drogi. Komputery nie będą spożywać alkoholu lub narkotyków, nie czują stresu i złość na inne komputery. Celem wdrożenia systemów samosterujących pojazdami jest wyeliminowanie wszystkich błędów ludzkich. Ale interferencyjni hakerzy wykorzystują błędy człowieka na taką skalę, która może zniweczyć wszystkie korzyści i jak wiadomo żaden program komputerowy nie może być wykonany w taki sposób, by być całkowicie uchronionym przed hakerami. Problem nie jest związany z komputerami, ale z ludźmi, którzy ich używają i nadużywają ich.

Nowe ogłoszenia z mniejscowości Włocławka i okolic

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
( / Samochody osobowe)

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
03-28-2015

Audi 80
( / Samochody osobowe)

Audi 80
03-28-2015

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
( / Samochody osobowe)

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
03-28-2015
Mechanik we Włocławku