Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/lomil4/domains/warsztat.wloclawek.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Kroki naprawić pękniętą przednią szybą

Ten artykuł dotyczy poszczególnych etapów naprawy pękniętej szyby. Przednia szyba w samochodzie może ulec uszkodzeniu po uderzeniu kijem, małym kamieniem lub w wyniku innych zanieczyszczeń drogowej. Nie zawsze jest konieczne zastąpienie pękniętej szyby nową. Możesz łatwo ją uszczelnić i naprawić bez profesjonalnej pomocy. Jednak upewnij się, że możesz skonsultować się ze specjalistą, jeśli pęknięcie jest szersze niż średnica monety pięciozłotowej. Poniżej znajduje się kilka kroków, według których można dokonać naprawy rozdrobnionych lub pękniętych szyb.
 


Krok 1: Pierwszym krokiem powinno zawsze czyszczenie przedniej szyby. Do tego potrzebny jest wysokiej jakości płyn czyszczenia szyb i szmatka. Ostrożnie należy usunąć wszelkie zabrudzenia i luźne szklane fragmenty z popękanej powierzchni.

Krok 2: Następnie trzeba będzie zakupić przyssawkę. Zestawy naprawcze do samochodów dostępne na rynku zawsze zawierają przyssawkę. Przyssawka musi być umieszczona na końcu strzykawki napełnionej żywicą UV i zabezpieczona nad popękaną powierzchnią. Żywic UV są również często określane jako żywice światłoaktywne.

Krok 3: Teraz będziesz musiał nacisnąć tłok strzykawki. Po całkowitym naciśnięciu, wyciągnij nim powoli powietrze z pękniętym części przedniej szyby. Ponownie naciśnij tłok i wprowadź trochę więcej żywicy do szczeliny; to należy zrobić na co najmniej dziesięć razy. Odczekaj 30 minut, aby żywica zastygła po każdej dawce.

Krok 4: Po tym, kiedy poprzedni krok zakończy się powodzeniem, można usunąć zarówno strzykawkę i przyssawkę z przedniej szyby samochodu. Wykorzystaj żyletkę, aby usunąć cały nadmiar żywicy UV gromadzący się wokół naprawianego pęknięcia. Jednak na tym etapie nie kończy się usuwanie pęknięcia za pomocą żywicy.

Krok 5: W końcowym etapie należy wyczyścić powierzchnię przedniej szyby.

Nowe ogłoszenia z mniejscowości Włocławka i okolic

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
( / Samochody osobowe)

Fiat Cinquecento 900 -zadbany -możliwość zamiany
03-28-2015

Audi 80
( / Samochody osobowe)

Audi 80
03-28-2015

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
( / Samochody osobowe)

Fiat Punto Fiat Punto II FL 2007
03-28-2015
Mechanik we Włocławku